LINAS JUSIONIS IR MARIJA ŠNIPAITĖ
Atidarymas 2014 m. spalio 11 d. 18 val. 

Parodoje žvelgiame į vienas kito kūrybą kaip į savo kūrybos kontekstą. Atskiri ir visiškai savarankiški darbai užuominomis reprezentuoja fikcinę erdvę, kuri atsiranda kaip atsiminimų ir sąmoningai konstruojamo kasdienybės mito samplaika. Kiekvienas atskiras kūrinys iškyla kaip šios fikcinės erdvės percepcija. Jis tėra tik bandymas užuominomis reprezentuoti kuriamą erdvę ir jos stimuliuojamą pasakojimą. Tačiau pati kuriama erdvė nei viename darbe nėra iki galo išsemiama, o jos visuma lieka labai miglota. Eksponuodami savo darbus kalbame apie šią kartu kuriamą fikcinę erdvę, kaip dar vieną, bet šį kartą jau bendrą kūrinį. Toji erdvė – savotiška utopinė periferija. Tai yra veikiau ne geografiškai ar socialiai apibrėžta, o kur kas abstraktesnė, būsenos erdvė. Ji geriausiai suvokiama per dvi giminingas emocines struktūras – nostalgiją ir utopiją. Nostalgija arba, kitaip tariant, klaidingas prisiminimas, dėl laiko ir atminties maišaties ilgainiui tampa tiesiog fikciniu įsivaizdavimu. Laikas čia sustoja ir tuo nostalgija darosi panaši į utopiją, kurioje nusistovėjus tam tikrai tvarkai viskas yra sustingę, bet ore tvyro nerimas, kad bet koks sujudimas gali tai sugriauti.

Linas Jusionis (g. 1986) baigė magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dalyvauja grupinėse parodose ir yra surengęs keturias personalines parodas, iš kurių naujausia – “Tik sniege liko žymės” (2013) galerijoje “Vartai”. Taip pat dalyvavo galerijos “Vartai” rengiamame projekte „Artscape” (“Artscape Latvija”, kartu su Miks Mitrevic). Linas Jusionis yra 2011 metų konkurso „Jaunojo tapytojo prizas” antrosios vietos laureatas. 

Marija Šnipaitė (g. 1988) šiemet baigė skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jos kūrybai būdingas kalbėjimas nuorodomis, žaidimai su literatūros įvaizdžiais, asmeninės ir kolektyvinės patirties/atminties temos, jautrumas medžiagai, erdvei, laikui, aplinkai bei atminčiai. Naujausios parodos – personalinė paroda “Ten pat” galerijoje Post (2014), grupinė paroda “Tarpdiscipliškumo kapynynuos(?)” JMVMC (2013)