ŠIUOLAIKINIO MENO EDUKACINĖ PROGRAMA 9 - 12 KLASIŲ MOKINIAMS

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio galerijoje VARTAI prasidėjo šiuolaikinio meno edukacinė programa 9‒12 klasių mokiniams. Programa siekiama supažindinti moksleivius su galerijoje VARTAI vykstančiomis žymių menininkų parodomis, juos įtraukiant „patirti“ šiuolaikinį meną.

Edukaciniai užsiėmimai startavo su Deimanto Narkevičiaus personaline paroda „Skamba lyg XX amžiuje“. Menininkas yra vienas žinomiausių Lietuvos kūrėjų tarptautinėje meno scenoje, jo kūryba plačiai pristatoma įvairiuose pasaulio muziejuose, meno institucijose bei galerijose. „Skamba lyg XX amžiuje“ – paties menininko kuruota paroda, kurioje eksponuojami įvairiais laikotarpiais kurti ir iki šiol Lietuvoje nerodyti filmai, instaliacijos ir objektai. Garsas čia tampa pagrindiniu parodą formuojančiu elementu, svarbiausiu veikėju, kuris išsisklaido erdvėje ir migruojant iš vienos ekspozicinės salės į kitą persikūnija suformuodamas skirtingus kontekstus, suteikdamas skirtingas reikšmes bei prasminius svorio centrus.

Šios parodos kontekste vykstančių edukacinių užsiėmimų metu moksleiviai supažindinami su svarbiausiais menininko kūrybos bruožais ir bendresniais šiuolaikinio meno procesais. O praktinių užsiėmimų metu jaunieji lankytojai kviečiami giliau ir jautriau pažvelgti į pačią parodą, jos erdves bei sutelkti dėmesį į garsus, taip atrandant asmeninį santykį su pačiu meno kūriniu. Visa tai pasiekiama naudojant „Garso kelionę“, kurioje išryškinamas garsas, ir „Punctum“, kurio dėmesio ir patyrimo centre atsiduria parodos erdvė bei joje tarpstantys objektai.

Iki šiol puikūs mokinių ir mokytojų atsiliepimai – paskata, įrodanti šių užsiėmimų naudingumą ir svarbą moksleivių meniniam patyrimui. Edukaciniai užsiėmimai, susiję su D. Narkevičiaus paroda, vyks iki spalio 24 dienos. O po trumpos pertraukos nuo lapkričio 12 d. edukacinėje programoje ‒ pažintis su Niujorke gyvenančio menininko Aido Bareikio kūryba.  

Edukaciniai užsiėmimai nemokami, tačiau reikalinga išanksinė rezervacija. Kviečiame mokytojus išsirinkti patogų laiką ir registruoti 15‒20 mokinių grupes tel. 8 61 402 108 arba el. paštu edukacija@galerijavartai.lt.

Projekto rėmėjas