ŠAMPANO NARVAS
Adrian Buschmann, Anne Cathrin Ulikowski, Dörte Oppermann, Lilli Thießen
2015 m. rugsėjo 8 d. – spalio 10 d.
Parodos atidarymas rugsėjo 8 d. (antradienį) 18 val. 

Mieli menininkai,

Šie kūriniai dega. Jie yra lyg luitai, sudarantys sakinius, kurie pasakoja šią mūsų istoriją „Šampano narvas“. Tai nėra tik narvas, bet taip pat nerišli seka nutikimų, besirangančių palei savo įkalinimo ribas, per ir aplink jo grotas. Šios šmėklos tabaluoja. Spragsi ir svaigina. Matome jas, ir tai skaudina. Po dešimties ar šimto metų, po aibės įvykių mes susitinkame šia proga. Keturiese, gurkšnodami iš vieno butelio.

Pažiūrėjau į Matisse’o namus Nicoje ir mėginau rasti jo baltą juostą San Reme. Ši idilė pasvirusi, jos vieta yra gėlių šėlsme prie jūros. Ši krizė byra, palmių galvos nukirstos. Tai ramus snaudulys, jokio bėgimo nuo tikrovės. Kai kurios iš šių minčių yra aiškesnės už kitas.

Prisimenu, ką reikia išsiųsti. Daugybė tuščių maišų. Penkiolika minučių po vidurnakčio atkeliauja žinutė nuo kalvos Valbone: matome LAIKĄ, mūvintį bambą siekiančiomis kelnaitėmis. Mėgaujamės visa spalvų gama. Klijuojame maišus ant langų, lyg žmonės ne kabintų užuolaidas ar žaliuzes ant šių laiko vitrinų, o tiesiog uždengtų jas nuo netvarkos ir šviesos. Pieniška, plastiška ramybė.

Galerijoje jie išdėlioti kaip spąstai, o Italijoje šviečia saulė. Prancūzijoje maždaug prieš devynerius metus buvo kuriami videofilmai su suknelėmis iš plastikinių maišų. Kartais pasaulį valdo komiksų nuotaika. Apkaltinti, tąsomi ir nuvargę, tragiški superherojai, nupiešti ant socioekonominių duomenų. Herojės, neturinčios nei uvertiūrų, nei šampano, kabo palubėj. Ar jas pagaus koks nors tinklas? Ar visi norime ištrūkti?

Daugybė dalykų susimaišo ir veikia kaip rentgeno aparatas, skenuojantis mūsų pozą. Šampanas išsipylė. Atkeliauja kita žinutė: mano bendramokslis pasakė, jog tik vaizduoju save. Pamelavau pasakiusi, kad visi menininkai taip daro. Ir kad, beje, tai nesu aš. Galbūt tai tik rodo, kokia aš noriu būti, – bet kokia būtent? Tai tik kadrai iš istorijos, kurią turite įsivaizduoti patys.

Nuoširdžiai


Kviečiame apsilankyti parodoje. Norėdami daugiau sužinoti apie parodą, rašykite mums el. paštu: galerija@galerijavartai.lt

Globėjas Vilniaus miesto savivaldybė

Parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, BMUKK, Konjako namai

Galerijos rėmėjai: Lietuvos rytas, Ekskomisarų biuras, city-info.net

Dėkojame Romui Kinkai