MARK GARRY / VLADIMIR TARASOV
ARTscape: Airija
2010 birželio 15 d. - liepos 31 d.
ARTscape – tai ilgalaikis tarpdisciplininis projektas jau antrus metus pristatantis buvusių ir būsimų Europos kultūros sostinių savičiausius šiuolaikinio vaizduojamojo meno, kino ir džiazo atstovus bei jų kūrinius. Galerijos VARTAI, Kino Pavasario bei Vilniaus džiazo festivalio surengta intensyvi programa supažindins lietuvių publiką su pristatomų šalių meninės pasaulėžiūros ypatumais. Trys skirtingos medijos – vizualinis menas, kinas bei muzika nubrėš aiškias dinamiškų kultūrinių procesų diagramas. 

ARTscape: Airija
MARK GARRY
VLADIMIR TARASOV

ARTscape Airijai atstovauja žymus Dublino menininkas, kuratorius, rašytojas, dėstytojas MARK GARRY. Drauge su juo pristatomas garsus džiazo muzikantas, kompozitorius, garso bei vaizdo instaliacijų kūrėjas VLADIMIR TARASOV.
Organiškos Mark Garry instaliacijos iš siūlų gijų, dramatiškai pakeičia galerijos erdves ir žiūrovo santykį su erdve. Kontempliatyvūs menininko video kūriniai kviečia pažvelgti į pasaulį kitų žmonių akimis, analizuoja mąstymo procesus ir rasių skirtumus. Parodoje taip pat pamatysite medžio skulptūras savo trapumu prilygstančias origamio lankstiniams. Kalbėdamas apie savo kūrybą, menininkas pabėžia laiko, praleisto ties kiekvienu darbu svarbą, tokiu būdu suteikdamas jiems performanso savybių. Pasitelkdamas labai paprastas, kasdienes medžiagas: siūlo gijas, medį, menininkas kuria sofistikuotas estetines erdves meno apmąstymui. Mark Garry instaliacijos geriausiai apibūdinamos anglišku site-specific terminu, nes yra kuriamos konkrečiai galerijos erdvei, atsižvelgiant į jos fizines savybes, specifiškumą. 

Garsusis „GTČ“ (Viačeslavo Ganelino, Vladimiro Tarasovo, Vladimiro Čekasino) džiazo trio narys Vladimiras Tarasovas jau daugiau nei dešimtmetį kuria konceptualų šiuolaikinį meną. Įspūdingas menininko grupinių ir personalinių parodų sąrašas peržengia Europos ribas. Galerija VARTAI labai džiaugiasi galėdami pirmą kartą pristati šio menininko muzika įkvėptą kūrybą galerijos erdvėse. Menininko muzikinė patirtis bei kūrybos tarpdiscipliniškumas atsiskleidžia jo erdvinėse instaliacijose bei video darbuose. Daugumoje instaliacijų garsai atlieka pagrindinį vaidmenį, o joms akomponuoja kinetinė jų raiška. Akustinis menininio mąstymo būdas atsispindi ir kūrinyje Noktiurnas Popieriui. Garsas instaliacijoje kyla natūralios kinetinės energijos būdu. Taigi garsas ir jo sukėlimo priežastis glaužiai susiję – vėjas kelia popierių, jį judina, suteikia jam erdvės ir, tuo pačiu, skambesio.

Globėjas: 

 Kultūros rėmimo fondas

Partneris:

 Airijos ambasada

Remėjai:

Culture Ireland, Lietuvos rytas