ERWIN WURM / ŽILVINAS LANDZBERGAS
ARTscape: Austrija
2009 kovo 24 d. - balandžio 22 d.
Kuratorius/ė: Laura Rutkutė 
Vilniaus – Europos Kultūros sostinės 2009 projektas ARTscape - tai ilgalaikis tarpdisciplininis projektas pristatantis dvylikos buvusių ir būsimų Europos kultūros sostinių savičiausius šiuolaikinio vaizduojamojo meno, kino ir džiazo atstovus bei jų kūrinius. Galerijos VARTAI, Kino Pavasario bei Vilniaus džiazo festivalio surengta intensyvi iki 2010 metų truksianti programa supažindins lietuvių publiką su pristatomų šalių meninės pasaulėžiūros ypatumais. Trys skirtingos medijos – vizualinis menas, kinas bei muzika nubrėš aiškias dinamiškų kultūrinių procesų diagramas. Programoje bus pristatyti Suomijos, Estijos, Austrijos, Nyderlandų, Vokietijos, Jungtinės karalystės, Portugalijos, Ispanijos, Vengrijos, Belgijos, Italijos ir Prancūzijos šiuolaikinio meno, džiazo ir kino atstovai.

 AUSTRIJA Kovo 24 – balandžio 22 d.

 ERWIN WURM „Würstelstand“ 
ŽILVINAS LANDZBERGAS „Sniego eksportas“ 

Šiais metais Vilnius, kaip ir Lincas, džiaugiasi Europos kultūros sostinės titulu. Lincas garsėja tuo, jog iš Austrijos pramoninio centro sugebėjo tapti kultūros centru. Šiai šaliai projekte ARTscape vizualiųjų menų dalyje atstovaus šiuolaikinio meno žvaigždė – Erwin Wurm. 
Erwin Wurm – vienas žymiausių Austrijos menininkų, pasaulyje išgarsėjęs taip vadinamomis „vienos minutės skulptūromis“, kuriose jis paprašydavo praeivių ar draugų sustingti neįprastoje pozicijoje, tuo pačiu juos „papuošdamas“ keisčiausiais aksesuarais: grybais, duona ir pan. Laikinas skulptūras Wurm fiksavo fotografijose bei video įrašuose. Savo kūryba Erwin Wurm stipriai praplėtė įprastinę skulptūros sampratą, jo instaliacijos įtraukia į absurdo bei laikinumo persmelktą žaidimą, kuriame skulptūra gali tapti bet kas, net jo parodos žiūrovas ar agurkas. Menininkas kuria įvairius, iš pirmo žvilgsnio gerai pažįstamus daiktus-objektus, kuriuos jis paverčia savotiškais charakteriais, tipažais: riebūs namai, storos mašinos ir t.t. Parodoje „Würstelstand“ šis autorius pristatys intriguojančią instaliaciją, sudarytą iš minėtų objektų, bei keletą naujausių video kūrinių. 
Kartu su austrų kūrėjo darbais galerijoje VARTAI pristatoma jauno lietuvių menininko Žilvino Landzbergo instaliacija „Sniego eksportas“. Kūrėjus jungia ironiškas skulptūros suvokimas, panardinantis žiūrovą į spalvingą, iš pirmo žvilgsnio įprastinių daiktų fikciją. Žilvino Landzbergo kūryba talpina kasdieninio gyvenimo „pastabas“, personažus, autobiografiją, simbolius ir jų vartojimo įpročius, analizuoja kūrėjo ir kūrinio santykio klausimus. Tai savotiškas vizualine kalba įprasmintas buitinių, socialinių ir ekonominių pastabų konspektas.Ž. Landzbergo instaliacijoje „Sniego eksportas“ dydžiu, forma, medžiaga besiskiriantys objektai, fragmentiškai ir intuityviai parinktos nuorodos veikia kaip vientisas, erdvę užvaldantis kūrinys. Paroda surengta bendradarbiaujant su Galerie Krinzinger Vienoje.

Globėjai - Vilniaus Miesto Savivaldybė / LR Kultūros Ministerija

Partneriai - JCDecaux

Informacijos rėmėjai - Opus 3, Lietuvos radijas, Lietuvos Televizija, Lietuvos Rytas

Rėmėjas - STROH, Libra Vitalis, Logotipas

Mobiliosios medijos partneris - Omnitel

ARTscape Austrijos partneris - Austrijos Ambasada